Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

Bamya tohumunun faydaları


bamya tohumu bamyanın faydalarıHerbalist Ömer Coşkun, her derde deva olarak sıraladığı bitkisel ürünler arasında bamya tohumundan da oldukça fazla söz ediyor. Ömer Coşkun bronşit için bamya tohumu kahvesi içilmesini öneriyor. Bamya kahvesi nasıl yapılır?

Bamya Tohumunu önce kahve gibi kavrulup, çekilir. Şeker koymadan kahve gibi pişirilip, içilir.   Bamya tohumu bronşitin en iyi bitkisel ilacıdır.

Bamya yazın yetişen bir çok faydalı bir bitkidir. Ancak bamyayı herkes çok fazla sevmez. Belki taze bamyayı sevmeyenler kuru bamyadan yapılmış yemeğini sevebilirler. Ancak mucizevi faydaları olan bamyayı sadece yemek olarak tüketmeniz gerekmiyor. Bamyanın şifasından yararlanmak isteyenlere Ömer Coşkun kuru bamya tohumu öneriyor.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri İçin Tıklayın


Bamyanın besin değeri

100 gr. taze sebze olarak bamyanın besin değerleri şunlardır: 30 kalori; 2,2 gr. protein; 8,7 gr. karbonhidrat; 0 kolesterol; 0,2 yağ; 1 gr. lif- 5 mgr. fosfor; 17 mgr. kalsiyum; 0,1 mgr. demir; 20 mgr. sodyum; 18 mgr. potasyum; 5 mgr. magnezyum; 60 IU A vitamini; 0,02 mgr. B1 vitamini; 0,02 mgr. B2 vitamini ve 5 mgr. C vitamini. Bamyanın, başka mineral ve vitaminler içerip içermediği bilinmemektedir.

* Bamyanın lif oranı oldukça yüksektir. Bamya mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirim sistemine yardımcı olur.

* Bamya, idrar söktürücüdür ve kabızlığı gidermekte faydalıdır.

*Bamya tohumu depresyon için birebirdir. Bamya tohumundan yapılan kahve rahatlatarak stres ve depresyondan uzaklaştırır.

* Mineraller açısından da zengin bir sebze olan Bamya, halsizliğe iyi gelir.

* Bamya dahilen göğüs yumuşatıcı olarak da kullanılır. Lapa halinde haricen çıbanları olgunlaştırıcı etki yapar. Bamya lapasının ılık olarak çıbanın üzerine kapatın.

Bamya tohumu aktarlarda satıldığı gibi bitkisel ürünler yerlerde online satışı da yapılmaktadır. Bamya tohumu zararsız bir drogdur. Kilosu 50 TL fiyatından piyasada satılmaktadır.

Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
babamin-sesi-
Babamın Sesi Filmi Fragmanı

Bu hafta yine birbirinden güzel filmler gösterime giriyor. 2 Kasım 2012 Cuma günü ikisi yerli 4 yeni film vizyona giriyor....

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent