Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

Bilgisayarı Televizyona Nasıl Bağlarız?


Bilgisayarınızı televizyona bağlayıp oyun oynayabilir, internete girebilir ve film izleyebilirsiniz. Bilgisayarını televizyona bağlayıp playstation oyunları oynamak isteyen eminim çok arkadaş vardır, bu konu ile onların sorunlarına çözüm bulacağız :)

Öncelikle televizyonun video çıkışlarını kontrol edip bilgisayarınızı televizyona en uygun şekilde nasıl bağlarız bunu bulacağız.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri İçin Tıklayın


Televizyonunuzda mutlaka bir video girişi vardır. Televizyonunuz lcd ise mutlaka hdmi çıkışı vardır. Eğer bilgisayarınızında hdmi çıkışı varsa direk bir hdmi kablosuyla bağlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda hdmi çıkışı yoksa eğer bunu hdmi kartı alarak çözebilirsiniz.

Peki hdmi çıkışları yoksa nasıl bağlayacağız? Hdmi çıkışı yoksa ya s-video çıkışı vardır yada scart çıkışı. Bilgisayarınızda mutlaka ekran kartı bölümünde s-video çıkışı vardır.

S-video kablosu alarak bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz yada svideo kablosu alıp ucuna scart çıkışı takarsak o kablonun s-video girişini bilgisayarınıza scart ise televizyonunuza bağlayarak istediğiniz görüntüyü alabilirsiniz.

En kaliteli görüntüyü hdmi ile alacağınızı unutmayın.

Gelen Aramalar: bilgisayarı tvye nasıl bağlarım,hdmi nasıl bağlanır windows 7,bilgisayar televizyona nasıl bağlanır,plazma tv bilgisayara nasıl bağlanır,bilgisayar televizyona nasıl bağlanır resimli anlatım,laptopu plazmaya nasıl bağlarım,bilgisayarı tv ye nasıl bağlarım,philips plazma tv bilgisayara nasıl bağlanır,bilgisayarı plazmaya nasıl bağlarım,phılıps televizyonunu bilgisayara nasıl bağlarız

Benzer İçerikler:

5 Comments
  1. Netbook bilgisayarımı televizyona bağladım VGA kablosuyla. Gerçekten çok faydalı bilgiler sunuyorsunuz kullanıcılara.

  2. Sadece lcd tv lerin bağlantısı olduğunu sanıyordum. Bu paylaşım çok işime yaradı teşekkürler..

  3. bir kere yapmıştım…sonradan çok uğraştım olmadı…bu yazıdan sonra tekrar uğraşasım geldi….:)

  4. Plazma veya Led Tv’lere HDMI kablosu ile artık bağlantı mümkün.. Teknolojiyi seviyorum ya :)

  5. Bilgisayarın yanı sıra cep telefonlarımızı bile rahatlıkla Tv’lere bağlayabiliyoruz..

Leave a Reply

Read more:
the-master
The Master Filmi Fragmanı

İşte bu hafta vizyona girecek olan filmler! 9 Kasım 2012 Cuma günü vizyona girecek olan altı film arasında Dram türünde...

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent