Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

Detoks için 7 mucize bitki!

Yaz sıcaklarının bir anda başlaması ile birlikte metabolizmadaki yavaşlama çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Mevsim değişimlerinin insan vücuduna son derece önemli etkileri bulunuyor. Bu etkileri hafifletmek ve vücuttan su atılımını hızlandırmak için 7 farklı bitkiden yararlanabiliriz.

İşte bu 7 mucize bitki! Biberiye, funda yaprağı, kiraz sapı, ısırgan yaprağı, yeşil çay, mate yaprağı ve kekik gibi bitkiler içlerinde barındırdıkları özelliklerle vücutta etkili bir detoks etkisi yapıyor.

İşte mucize 7 farklı bitkinin kullanım amaçları…

Biberiye yaprakları, yapılan bağırsaklardan yağın emilmesini azaltarak dolayısıyla kilo almayı ve karaciğer yağlanmasını önleyebilmektedir. Biberiyenin safra salgısını artırarak sindirimi, bilhassa yağlı besinlerin sindirimini kolaylaştırma özelliği de bulunmaktadır. Diğer taraftan, biberiye yapraklarının idrar söktürücü özelliği vücuttan ödemin sökülmesine yardımcıdır.

Funda yaprakları, idrar artırıcı etkisinin yanı sıra sindirimi kolaylaştırıcı özelliği bulunmaktadır.

Kiraz sapı, idrar artırıcı ve ödem çözücü etkisi bilinmektedir. Zengin potasyum içeriği nedeniyle vücutta idrar ile atılan potasyum dengesinin bozulmasını önlemektedir.

Yeşil çay ve Mate, içinde bulunan kafein maddesi nedeniyle fiziksel halsizliği giderici ve enerji verici (analeptik) bir içecek olarak önerilir. Kafein türevleri idrar artırıcı etkisi ile yine vücutta ödemin sökülmesine yardımcı olur. Yeşil çay ve mate bitkileri yağ yakıcı (lipolitik) ve glikojenolitik özelliktedir. Her iki bitkinin de yağ yakıcı etkisi klinik çalışmalar ile de saptanmıştır.

Isırgan yaprakları da potasyum bakımından zengin bir idrar söktürücü olmasının yanı sıra vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur.

Kekik uçucu yağının safra artırıcı etkisi bulunmaktadır. Dolayısıyla sindirimi kolaylaştırır.

Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
internet-rehberi
İnternet Rehberiniz: YapayBilgi.com

YapayBilgi.com internet ile ilgili merak ettiğiniz her şeye yanıt veriyor. Sizler için internet ile ilgili vermiş olduğumuz önemli bilgileri bu...

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent