Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

Elle Meme Muayenesi Nasıl Yapılır?


Meme Sağlığı Derneği MEMEDER günümüzde en sık görülen kanser türlerinin başında gelen meme kanseri hakkında kadınları eğitmek ve erken tanının önemine dikkat çekmek gönüllü çalışmalar yapan bir dernektir. MEMEDER yurt genelinde eğitimler, seminerler ve çeşitli etkinliklerle çalışmalarını yürüterek meme kanseri için mücadelesini sürdürüyor. 2007 yılından beri çalışmalarını sürdüren dernekte konunun uzmanları görev almaktadır. Dernekte gönüllü çalışan sağlıklı kadınların yanında meme kanserli kadınlarda derneğin faaliyetlerinde görev almaktadır. Kendi Kendine Meme Muayenesi her kadının kendi memelerini sırası ile kendi elleri ile muayene etmesidir. Bu muayene ile her bir kadının erken yaşlardan başlayarak kendi normal meme dokusunu tanıyarak herhangi bir olagandışı değişikliği erken fark ederek bir sağlık kuruluşuna başvurması amaç edinilmiştir. Meme sağlığını kontrol altında tutmak için, 20 yaşından başlayarak, her ay, adetin 8–12. günleri arasında, her kadının hayatı boyunca kendi memelerini kontrol etmesi erken tanı açısından önem taşır.

Her ay, adetin 8–12. günleri arasında, her kadının hayatı boyunca kendi memelerini kontrol etmesi gerekir. Öncelikle ayakta iki eller resimdeki pozisyonda durulur.

Kollar yukarıya doğru kaldırılır, veya her iki kol başın arkasında birleştirilir.

Ayakta elle meme muayenesi yapmak için, elin üç orta parmağı bütünüyle küçük dairesel hareketler ile memenin üzerinde bastırarak gezdirilir.

Hareketler resimdeki şekiller gibi dairesel, aşağı- yukarı yönlerde yapılmalıdır.

Ayakta muayeneden sonra yatarak muayene de mutlaka ayda bir kez yapılmalıdır. Yatarken elle muayenenin nasıl yapılacağı resimde gösteriliyor.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri İçin Tıklayın


Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
baska-bir-kadin
Başka Bir Kadın Filmi Fragmanı

12 Ekim 2012 Cuma günü vizyona 2'si yabancı, 3 film girecek. Bu Cuma vizyona girecek filmlerden birisi 2012 - Fransa,...

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent