Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

Hangi İçki Kaç Kalori?


Kalori hesaplamak sadece rejim yapanların işi değil. Sağlığına dikkat eden ve günlük alınması gereken kalori miktarını hesaplayanların sayısı az değil. Sebzelerin, meyvelerin, yemeklerin ve içeceklerin derken liste büyüyor. Fakat bunların arasında gizli kalori bombaları var. Alkol tüketimi olan fazla olan kişilere yazımızı okumalarını öneriyoruz.

Hangi içki kaç kalori?

BİRA
Alkol hacmi: Yüzde 3.5 ile 5
Kalori: 500 ml için 170 kalori

İyi bir folat kaynağıdır. Yetişkinlerin günde alması gereken folat miktarı 200 mcg iken, bu oran doğum yapmış kadınlarda 400 mcg’dir. 500 ml’sinde 68 mcg folat bulunur. Ayrıca 500 ml birada günlük önerilen niasinin onda biri bulunur.

BAILEYS
Alkol Hacmi: Yüzde 18
Kalori: 50ml için 160 kalori

İrlanda viskisi ve krema karışımı olan bu içki, doymuş yağ açısından zengindir. Bir ölçü Baileys, 2 çikolatalı bisküviye eş değerdir. Yüksek kalorili olmasına rağmen, tatlı olması fazla içilmesini engelleyebilir. Ayrıca içinde bulunan krema da alkol emilimini yavaşlatır.

RAKI
Alkol Hacmi: Yüzde 45 – 50
Kalori: 100 ml için 330 kalori

TEKİLA
Alkol Hacmi: Yüzde 40 – 45
Kalori: 100 ml için 115 kalori

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri İçin Tıklayın


VOTKA
Alkol Hacmi: Yüzde 40
Kalori: 25 ml için 55 kalori

Alkollü içkiler içinde en saf olanıdır, o kadar iyi damıtılır ki maya içermez. Bu nedenle mayasız beslenilen diyetlerde içilebilir. Ayrıca bu saflık sayesinde sizi akşamdan kalma yapma ihtimali en düşük içkidir.

BEYAZ ŞARAP
Alkol Hacmi: Yüzde 12
Kalori: 125 ml için 93 kalori

Kırmızı şaraba göre insanı akşamdan kalma bırakması ihtimali daha düşüktür. 3 küçük kadehten fazla içilmezse, akciğerleri koruduğuna dair araştırmalar var. İçerdiği antioksidanlar akciğer dokusuna zarar veren zararlı moleküllerin oluşmasını önler. Ancak midede asit üretilmesine de sebep olabilir ki bu da bulantıya sebep olur.

KIRMIZI ŞARAP
Alkol Hacmi: Yüzde 10 ile 15
Kalori: 125 ml için 85 kalori

Dengeli tüketildiğinde sağlığınız için en yararlı olan alkollü içkidir. Kırmızı şarapta ayrıca beyaz şaraba oranla, daha fazla potasyum, demir ve antioksidan da bulunur. Günde bir ila iki kadeh kırmızı şarap, yetişkinlikte başlayan şeker hastalığına, kalp rahatsızlıklarına ve Alzheimer’a iyi gelir. Ayrıca daha kolay uyumamıza yardımcı olur. Buna karşılık kırmızı şarabın yaratacağı akşamdan kalmalık, beyaza göre daha şiddetli olur.

VİSKİ
Alkol Hacmi: Yüzde 40
Kalori: 25 ml için 55 kalori

ŞAMPANYA
Alkol Hacmi: Yüzde 12
Kalori: 125 ml için 93 kalori

Gelen Aramalar: 750 ml şarap kaç kalori,hangi içki kaç kalori

Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
Utilising the Example Method in PhD Research

Systematic Software Development with JMP ® Personalized analytic programs and dashboards allow you to merge one's business' most needed data...

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent