Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

İstanbul’un En İyi Et Lokantaları

Et, bütün mutfaklarda en vazgeçilmez yiyecekler arasındadır. Türk mutfağında ise kebabın özel bir yeri var.  Çok farklı kebap çeşitlerimiz bulunuyor. Ancak et sadece ızgara olarak yendiğinde bile tek başına lezzetli bir yemek. Bu hafta İstanbul’un en iyi et lokantalarını seçtik. Gördük ki, Beyti gibi, İmam Çağdaş gibi bazı klasikler hiç değişmiyor. Çok sevilen bir yemeğin standartını bozmadan yıllardır aynı kalitede yapmaya devam eden lokantalar var. Ancak son yıllarda bunların arasına bazı yeni lokantaların katıldığını da gördük. Dükkan ve Günaydın lokantaları, kebapla restoranı birleştiren yeni tarz mekanlar. Buralarda etinizi seçip istediğiniz şekilde pişirtebiliyorsunuz.
DEVELİ
Arif Develi 1966’da İstanbul Samatya’da ilk lokantasını açtı. Bu Develi başta 100 kişilikti. Ancak o kadar ilgi gördü ki şu anda 1200 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Kuzu eti kullanıyorlar. Develi’de en çok tercih edilen et çeşitleri pirzola, bonfile, şiş, kuzunun bonfile bölümünü oluşturan küşleme. Kebap çeşitleri ve Antep ev yemekleri de sunuluyor. Müdavimleri arasında Türkan Şoray, Şener Şen, Uğur Yücel, Mustafa Oğuz, Deniz Baykal, Behzat Gerçeker gibi isimler var. Develi; Samatya, Kalamış, Etiler, Marin, Ataşehir, Florya ve Eminönü’nde hizmet veriyor.Ortalama kişi başı fiyat 55-65 TL. Her gün 11.00-24.00 arası açık.
Tel; 212 529 08 33-34
Beyti, 1940’lı yıllarda Küçükçekmece’de açıldı. Gördüğü ilgi nedeniyle bugünkü mekanına yani Florya’ya taşındı. Sahibi Beyti Güler. 450 kişilik kapasitesi var. Kuzu kol tandır, döner, beyti kebabı tavsiye ediliyor. Beyti usulü karışık ızgara tabağında 4 çeşit et var. Etin yanında garnitür olarak patates püresi, patlıcan beğendi, ıspanak beğendi, zeytinyağlı ve mantarlı pilav veriliyor. Ünlü müdavimleri arasında Süleyman Demirel, Kadir Topbaş, Ali Babacan, Muammer Güler gibi isimler var. Ortalama kişi başı yemek 80 TL. Pazartesi hariç her gün 11.30-24.00 arası hizmet veriyor. Tel: 0212 663 29 90
MABEYN
İstanbul Altunizade’deki Mabeyn Restoran 2003 yılından beri hizmet veriyor. Sahibi Mustafa Demircan. Kapalı salon 300, bahçe 250 kişi kapasiteli. Et çeşitleri arasında bonfile, dana ve kuzu pirzola, külbastı var. En çok külbastı ve bonfile yeniyor. Mönüde özellikle Güneydoğu bölgesinin yemekleri de bulunuyor. Müdavimleri arasında Mehmet Barlas, Mehmet Ali Yalçındağ, Can Kıraç, Murat Ülker, Aziz Yıldırım ve Hayduk Koray var. İçki dahil bir kişi ortalama 80 TL ödüyor. Haftanın her günü 12.00-24.00 arası açık.
Tel: 0216 422 55
DÜKKAN
Türkiye’nin en ünlü kasaplarından biri Dükkan 2004’te Küçükarmutlu’da açıldı. Dükkanın sahipleri ODTÜ mezunu Emre ve Bülent Mermer, yanında Steakhouse adını taşıyan bir et lokantası da işletiyor. 50 kişilik mekanda 10 et çeşidi var. Kemik üzerinde 28 gün özel odalarda dinlendirilen, yumuşak Dry Aged Beef çeşitleri meşhur. New York steak, T-bone steak de seviliyor. Dükkan’a özel dana bacon, sosis, salata, patates, fırınlanmış soğanın da tadına bakabilirsiniz. Etler kömür ızgarasında pişiriliyor. Ortalama kişi başı fiyat 70-80 TL. Ferit Sahenk, Nil Karaibrahimgil, Oğuz Satıcı, Fadi Nahas gibi müdavimleri var. Her gün 12.00-24.00 arası açık. Nişantaşı’nda da şubesi var.
Tel: 0212 277 88 60
GÜNAYDIN
İstanbul İstinye Park’ta Pazar Yeri’nde bulunuyor. Ünlü kasabın bu şubesinde hem et alabilir, hem de istediğiniz eti pişirtip dükkanın önündeki masalarda yiyebilirsiniz. Izgaraya konan etler çok özel işlemlerden geçiyor. Bonfile, antrikot, kuzu sırtı, füme kuzu tavsiye edilir. Günaydın’ın sahibi Cüneyt Asan çiftliğinde yetiştirdiği süt danaların etlerini sunuyor. Ünlü müdavimleri arasında Ferhat Göçer, Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Yılmaz Erdoğan, Özcan Deniz, Alex De Souza, Kenan Doğulu, Beyazıt Öztürk var. Kişi başı 45-55 TL. Her gün 11.00-23.00 arası açık.
Tel: 0212 345 57 81
Nişantaşı’nın klasikleşmiş restoranı Park Şamdan 1982’de Ersoy Çetin tarafından açıldı. 120 kişilik kapasitesi var. Yıllardır mönüsünde değişmeyen kuzu kaburga ve külbastı ile iddialı. Dana kaburga, porçini mantar soslu bonfile, pirzola, Cafe de Paris soslu file et, Robespierre usulü ince dilinmiş bonfile de sevilen et çeşitleri. Müşterileri arasında Mustafa Koç, Sinan Dereli, Faruk Süren, Güler Yiğit ve Yıldırım Demirören var. Pazar hariç her gün 12.00-15.30 ve 19.00-24.00 arası açık. Ortalama kişi başı fiyat 75-125 TL.
Tel: 0212 225 07 10
BIG CHEFS
Gamze Cizreli’nin işlettiği Big Chefs bir buçuk yıl önce hizmete başladı, dördü Ankara’da, biri Gaziantep’te beş şubesi açıldı. İki şube de İstanbul’da yer alacak. Mönüdeki “steak house” bölümü çok beğeniliyor: T-bone steak, ızgara antrikot, mantarlı ızgara dana bonfile, dana pirzola ve Newyork steak gibi yemekler var. Ücretleri 27-29 TL arasında değişiyor. Etler 3 – 3.5 santim kalınlığında. Suyunu kaybetmemesi için az ve orta pişmiş olarak servis ediliyor. Süt danasından hazırlanıyor. New York steak dömi glas sosla yapılıyor, üstünde arpacık soğanlar var. Tahta tabakta servis ediliyor. Etler Celal Bayramoğlu ustanın elinden çıkıyor. İstanbul Etiler, Tünel, Ataşehir, Marmara Forum AVM, Ataköy Plus AVM şubeleri ile G.Antep, Ankara Antalya ve Mersin şubeleri bulunuyor.
Tel: 212 263 3300
NUSR-ET STEAKHOUSE
Nusr-Et Steakhouse 2010 yılında Nusret Gökçe ve Mithat Erdem ortaklığı ile Etiler’de hizmete girdi. Misafirlere, özen ve titizlikle seçilmis olan etler 28-30 gün dinlendirildikten sonra, patetes ve ıspanak püresi ile servis ediliyor. Nusr-Et Steakhouse’da bulabileceğiniz bu muhteşem lezzetler, ünlü gurmelerin oyları ile en iyi restoran seçimlerinde her zaman birinciliği korumaktadır. Kurulduğu ilk günden itibaren et sevenlerin vazgeçilmezi haline gelen Nusr-Et Steakhouse’un, hızlı yaşayanlar için fast food şubesi Nusret Burger Bebek’te yeni şubesi ile hizmet veriyor. Porterhouse, Bone Steak, Dana Pirzola, Sığır Kontrfile, Dallas Steak ve Fillet Mignon Bonfile ünlü ana yemekleridir.
Tel: 212 265 30 37-38
HAMDİ RESTAURANT
Her gün 11:30-23:30 saatleri arasında müşterilerine hizmet veren bu popüler mekanda çeşitli et ve kebap lezzetlerini tatmak mümkün.
Mısır Çarşısı’nın yakınındaki Hamdi Et Lokantası 1970’den beri Güneydoğu’nun benzersiz kebaplarını yeni bir çehre ile, yalnız çevre esnafına değil, turist kafilelerine, iş yemeklerine ve sıra gecelerine sunuyor. İstanbul’un eşsiz manzarası; Galata, Eminönü, Sultanahmet, Boğaz… Mekânın etkileyici tasarımı…320 kişilik konuk ağırlama kapasitesi ve 105 çalışanı ile aranılan bir mekân olmuş Hamdi Restaurant.
Tel:0212 528 03 90

Gelen Aramalar: nusret et lokantası fiyatlar,en iyi et lokantaları istanbul,istanbulun en iyi et lokantaları,en iyi et lokantaları,nusret et lokantası,istanbul ünlü et lokantaları,ünlü yemek lokantaları

Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
gunes-koruyucu
Güneş koruyucu ürünler nasıl kullanılır?

Yazın herkesin ortak korkusu güneş yanıklarıdır. Özellikle tatile gidenlerin tatilini kabusa çeviren güneş yanıklarından korunmak için piyasada, birçok ürün bulunuyor....

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent