Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

Kaymaçina nasıl Yapılır?


Arnavutlara özgü hafif ve sütlü tatlı Kaymaçina Rumeli yöresinde özel günlerde yapılır. Aslında ağız sütü ile yapılan tatlı diğer zamanlarda da normal sütle yapılır. Tabi ki ağız sütü koyu olduğu için daha iyi kıvamı olur. Sütlü hafif tatlı sevenler mutlaka bu tatlıyı da beğeneceklerdir. Aslında kaymaçina krem karamel tatlısına çok benzese de karamel yapılmıyor. Hazırlanması çok kolay olan bu leziz tatlının kıvamını yumurtalar veriyor. Her evde kolayca bulunan ekonomik malzemelerden yapılan bu pratik tatlı kısa sürede hazırlanıyor. Kaymaçina hafif ve leziz bir tatlı. Eminim seveceksiniz.

MalzemelerKaymaçina nasıl Yapılır?

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri İçin Tıklayın


6 Adet Yumurta

1,5 Su Bardağı şeker

4 Su Bardağı yağlı Süt

1 Çorba Kaşığı Vanilya (Arzuya göre, orijinalinde konulmuyor)

Hazırlanışı

Yumurtayı, şekeri, yumurta köpük köpük olup şeker tamamen eriyene kadar çırpın. Daha sonra 1 litre sütü yumurtalı karışıma ilave ederek çırpmaya devam edin.

Cam bir borcama karışımı dökelim. Aslında servisi kolay olması açısından tek kişilik kaplara da dökebilirsiniz.

Isıtılmış fırında, 170 derecede üzeri göz göz olup da kızarana kadar pişirin.

Tatlı tamamen soğuyunca servis yapılabilirsiniz. Yumurta kokusunu sevmeyenler vanilya hatta arzuya göre portakal kabuğu rendesi ilave edebilirler. Kaymaçinamız hazır, Afiyet olsun.

Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
cartier saat modelleri 11
Cartier Saat Modelleri 2013

1847 yılında Louis Francois Cartier tarafından kurulan bir firmadır. Aslında üretimleri ilk olarak mücevher üzerine başlamıştır. Daha sonraki yıllarda saatin önem kazandığını...

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent