Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

Oktay Usta’dan Ev Yapımı Elma Sirkesi Tarifi

Oktay Usta’dan ev yapımı elma sirkesi tarifi;

Faydaları saymakla bitmeyecek olan elmanın, herkesin bildiği gibi sirkesi de çok faydalıdır. Elma sirkesi ile yapılan bitkisel kürler bilhassa sivilcelere, cilde iyi gelmektedir. Diğer yandan da kolesterol düşürücü bir bitkisel zayıflama kürü olarak elma sirkesi kürü yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Hal böyle olunca ev hanımları evlerinde katkı maddesi olmaksızın elma sirkesini hazırlamak istiyorlar. Elma içinde bolca vitamin ve mineral bulunduran bir meyvedir. Hal böyle olunca da sirkesinin faydalarını siz düşünün. Yapımı oldukça kolay olan elma sirkesinin tarifini paylaşıyoruz sizlerle.

Doğal elma sirkesi; pastörize veya damıtılarak üretilen sanayi tipi rafine elma sirkeleri gibi berrak ve duru değil daha bulanıktır. Tıbbi özellik olarak çok daha etkilidir.

Elma Sirkesi İçin Malzemeler:
1. İstenilen kadar elma.
2. Elmanın yarısı miktarında su. (örneğin 2 kilo elmaya 1 lt su)

Elmaları yeterince küçük şekilde doğruyoruz. Boyutu önemli değil sadece hem pişerken hem de sirke olma zamanını kısaltmak adına ufaltıyoruz. Sonra bunları bir kaba koyup üzerine suyumuzu ilave ediyoruz. 2 kilo elmaya 1 lt su koyuyoruz. Oranı siz çoğaltıp azaltabilirsiniz. Bunlar kaynayınca komposto kıvamına gelecek. Sonra bu karışımı tatmanızda yarar var. Karışımınız yani kompostonuz tatlı olmalı. Eğer tatlı değilse sirkeniz dönmez yani olmaz. O yüzden tadına bakın içilecek kıvamda tatlı olmalı. Sonra bu karışımı bir kaba koyunuz. Tercihen şişe, bidon, vb kaplar. Üzerini sakın kapatmayın bu karışım sirke oluncaya kadar hava almalı. O yüzden ince bir bezle sıkıca kapatınız ki bu sadece içine istemediğimiz şeyler kaçmasın. Son olarak bunu bir kenarda saklayınız.

Sirkemizin olduğunu nasıl anlarız? Çok basit üzerinde beyaz bir tabaka oluşacak. Bu tabaka tamamen oluştuğunda sirkenizi tadınız. Sirke hazır olmuştur.

Elma sirkesi bileşimi başlıca; Kalsiyum, flor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A – B1- B2 – B6 – C vitaminleri, C vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri ve pektinden oluşur.

Doğal elma sirkesinin asit değeri yani pH değeri, beden pH değerine çok yakındır.

Gelen Aramalar: elma sirkesi nasıl yapılır oktay usta,elma sirkesi yapımı oktay usta,oktay usta elma sirkesi yapımı,evde sirke yapımı oktay usta,sirke yapımı oktay usta,oktay usta sirke yapımı,evde elma sirkesi yapımı oktay usta,oktay usta elma sirkesi tarifi,oktay usta elma sırkesi,elma sirkesiyapimi oktay ustadan

Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
windows 8 logo
Windows 8 Kurulumu

Microsoft üreticisi beklenen windows 8 sürümünü piyasaya sürdü. Artık bilgisayarlarınıza windows 8 yükleyebileceksiniz. Windows 8 bilgisayarınıza kurmak çok basit hale...

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent