Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

PTT’den nasıl E-Telgraf gönderilir?


pttPosta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü PTT E-Telgraf uygulaması başlattı. PTT’nin önceki yıllarda yaygın olarak kullanılan telgraf hizmetinin yeni versiyonu büyük ilgi görüyor.

Vatandaşlar PTT resmi internet sitesine giriş yaparak istedikleri kişilere, ellerinde olmasını istedikleri saati seçerek telgraf gönderecek. Vatandaşlar www.ptt.gov.tr’den e- telgraf sayfasına ulaşabilir.

Geçmiş yıllarda popüler olan telgrafın yerini günümüzde telefon, mesaj ve mail aldı. PTT telgraf uygulamasını günümüz şartlarına uyarlayarak yeniden sundu.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri İçin Tıklayın


PTT son yıllarda önemli atılımlar yaparak vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Yeni hizmetlerden olan e-telgraf uygulaması da evden ya da işyerinden internet yardımı telgraf göndermeyi sağlıyor. Öncelikle PTT resmi sayfasına girerek telgraf gönder seçeneğini tıklayınız. Göndereceğiniz telgrafın kime hangi saatte gideceğini belirleyin. Fiyatını öğrenip, ödemesini de kredi kartı yapın. Daha sonra telgraf takip bölümünden telgrafın ulaşıp- ulaşmadığını sorgulayabilirsiniz.

Telgraf gönderirken sistem tarafından TG ile başlayan 13 haneli barkod numarası veriliyor. Bu numarayla telgrafın akıbetini sorgulayabilirsiniz. E- telgraf gönderiminde kimlik tespiti için kısa bir işlem yapılıyor. Belirteceğiniz e-mail adresine anında doğrulama mesajı geliyor.

Belirli gün ve saatte teslim edilmesinin isteyenler için “Telgraf  Giriş  Ekranı‘nda “Ek Hizmetler” bölümünde 2. kutucuğun Tarihli (BGS) tıklanarak açılan tarih kısmının doldurulması gerekiyor.

PTT ile e-telgraf göndermek ve detaylı bilgi almak için tıklayınız

Gelen Aramalar: ptt telgraf gönderme,telgraf nasıl gönderilir,PTT TELGRAF,telgraf çekmek istiyorum,E TELEGRAF ÇEKİMİ,TELGRAF NASIL GÖNDEREBİLİRİM,TELGRAF GÖNDERMEK İSTİYORUM,telgraf gönderme kaç tl,telgraf gönderimi,telgraf çekme

Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
images
Saç Dökülmesine Pratik Çözümler

Günde normal olarak 80 saç kılı dökülür. Bundan fazla dökülme; yaşın ilerlemiş olması, bazı ateşli hastalıklar, tiroid hastalıkları, kansızlık, verem,...

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent