Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

PTT’den nasıl E-Telgraf gönderilir?


pttPosta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü PTT E-Telgraf uygulaması başlattı. PTT’nin önceki yıllarda yaygın olarak kullanılan telgraf hizmetinin yeni versiyonu büyük ilgi görüyor.

Vatandaşlar PTT resmi internet sitesine giriş yaparak istedikleri kişilere, ellerinde olmasını istedikleri saati seçerek telgraf gönderecek. Vatandaşlar www.ptt.gov.tr’den e- telgraf sayfasına ulaşabilir.

Geçmiş yıllarda popüler olan telgrafın yerini günümüzde telefon, mesaj ve mail aldı. PTT telgraf uygulamasını günümüz şartlarına uyarlayarak yeniden sundu.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri İçin Tıklayın


PTT son yıllarda önemli atılımlar yaparak vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Yeni hizmetlerden olan e-telgraf uygulaması da evden ya da işyerinden internet yardımı telgraf göndermeyi sağlıyor. Öncelikle PTT resmi sayfasına girerek telgraf gönder seçeneğini tıklayınız. Göndereceğiniz telgrafın kime hangi saatte gideceğini belirleyin. Fiyatını öğrenip, ödemesini de kredi kartı yapın. Daha sonra telgraf takip bölümünden telgrafın ulaşıp- ulaşmadığını sorgulayabilirsiniz.

Telgraf gönderirken sistem tarafından TG ile başlayan 13 haneli barkod numarası veriliyor. Bu numarayla telgrafın akıbetini sorgulayabilirsiniz. E- telgraf gönderiminde kimlik tespiti için kısa bir işlem yapılıyor. Belirteceğiniz e-mail adresine anında doğrulama mesajı geliyor.

Belirli gün ve saatte teslim edilmesinin isteyenler için “Telgraf  Giriş  Ekranı‘nda “Ek Hizmetler” bölümünde 2. kutucuğun Tarihli (BGS) tıklanarak açılan tarih kısmının doldurulması gerekiyor.

PTT ile e-telgraf göndermek ve detaylı bilgi almak için tıklayınız

Gelen Aramalar: ptt telgraf gönderme,PTT TELGRAF,telgraf nasıl gönderilir,yoga,telgraf gönderme numarası,telgraf gönderme,tekgraf gönderme,ptt telgraf gönderme numarası,ptt den mektup nasıl gönderilir,nasil telgraf gonderilir

Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
logo_sok
Şok Market 1-7 Ağustos İndirimli Ürünleri

Şok marketlerde Seda Sayan rüzgarı devam ediyor. Sevilen sanatçının reklam kampanyaları ile daha fazla popüler olan Şok Market bomba gibi...

Close
Google+ Yazarımız