Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

Renkler Neyi İfade Eder?


Renklerin insan davranışlarını ve ruh halini  etkilediği artık bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Renkler birçok hastalığın tedavisinde de yüzyıllar öncesinden beri kullanılmaktadır ve bu tedavi yöntemi bilimle birlikte gelişmeye devam etmektedir.  Şimdi renklerin sağlık, günlük yaşam, kıyafetler, karakter gibi konularda ne kadar büyük rol oynadığına bakalım.

PEMBE : Duygunun, huzurun, hayallerin ve güven duygusunun rengidir. Aynı zamanda bu rengin ağrıları hafiflettiği de gözlenen etkileri arasındadır. Pembe rengi tercih eden bayanlar neşeli, ahenkli yapıda olan bayanlardır. Pembe rengi tercih eden erkekler ise maddi ve manevi anlamda güven duygusu zayıf olan erkeklerdir.

   TURUNCU : Neşe, enerji, dinamizmin rengidir. Psikolojik olarak problemleri olan çekingen ya da ruhsal çöküntüde olup insan içine çıkmak istemeyen kişilerin muhakkak bu rengi kıyafetlerinde kullanmaları uzmanlar tarafından tavsiye edilmiştir. Ruh halini olumlu yönde etkileyen bir renktir. Turuncunun bir diğer etkisi de iştah açıcı rol oynamasıdır, bu yüzden yiyecek sektöründe sıkça karşımıza çıkmaktadır. Turuncuyu sık tercih eden kadınlar ılımlı, sevecen, sıcak kanlı bir yapıya sahiptirler, erkeklerde de bu renk kadınlarda olduğu gibi sevecen, güçlü, sabırlı oldukları konusunda bize ipuçları verir.

   MAVİ : Sakinlik, iç huzur ve barış duygularını pekiştirir. Uzmanlar bu rengi seven kişilerin kıyafet, biblo ve ev dekorasyonunda kullanmalarının faydalı olduğunu savunuyor. Sürekli mavi kullanıldığında kendinizi tembelleşmiş, durgun hissetmeye başlayacağınızı da unutmayınız. Yüksek tansiyon ve yüksek ateş durumunda bu rengin tansiyon ve ateşi düşürmesi de renkelrin ilginç gerçekleri arasına geçmiştir. Mavi rengi seven ve sık tercih eden bayanlar duygularını en üst seviyede yaşayan ve gösteren bir yapıya sahiptirler üzüntü ya da sevinçlerini oldukça abartılı yaşarlar. Bu rengi tercih eden erkekler ise olgun, kararlı, sorumluluklarının farkında olan kişilerdir.

  KIRMIZI : Canlandırıcı, enerji, motive edici etkilerinin yanında aşkın rengidir. Uzmanlar ruhsal çöküntüleri olan kişilerin bu rengi tercih etmesini önermektedir. Fakat gerginlik ve kızgınlık durumunda bu renkten uzak durulması da gerekiyor. Bu rengi seven kadınlar neşeli, yaşamdan zevk almasını bilen kişilerdir. Erkeklerde korkusu olmayan, sosyal, cesur karakterli kişilerdir.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri İçin Tıklayın


  YEŞİL : Dinginlik, huzur, ferahlığın simgesidir. Duygusal ve zihinsel zekayı geliştirir. Bu rengi seven bayanlar; alaycı, hazırcevap, kıvrak zekalı kişilerdir. Erkekler ise düşüncesiz, iyi kalpli ve maddiyata hiç önem vermeyen bir kişilik yapısındadırlar. Uzmanlar bu rengi seven kişilerin hem ev dekorasyonunda hem de kıyafetlerde sık kullanımının faydalı olacağını belirtmişlerdir.Ev dekorasyonu ve tablolarda daha çok tercih edilebilir.

  KAHVERENGİ : Resmiyet, ağırbaşlılık, olgunluk, önderliği içinde barındırır. Eğitim, kültür ve sanatın rengidir. Bu rengi sık tercih eden bayanlar duygusallıktan ve hayal gücünden uzak yapıyadırlar, erkekler ise zeki ancak orjinallikten yoksun yapıdadırlar.

  LACİVERT : Ciddiyet verir, uyum ve başarının rengidir. düşünce gücünü arttırır. İş görüşmelerinin vazgeçilmez renklerindendir. Lacivert rengini sıkça tercih eden bayanlar hırslı, zeki ve girişken yapıdadırlar, erkekler ise sakin, dikkatli, anlayışlı olma özelliklerini bir arada barındırırlar.

  SARI : Zekanın rengidir. Çalışma odalarının, dershanelerin, ofislerin vazgeçilmezi sarıdır. Bu rengi sık tercih eden bayanlar konuşmayı çok seven, eleştirmekten hoşlanan bayanlardır. Erkekler ise övünmekten hoşlanan kişiler olmalarına rağmen korkuları bünyesinde barındıran bir karakter tipi sergilerler.

 MOR : Bu renk bilindiği üzere ruhsal dünyanın simgesidir. Asilliği, dengeyi ve bilinçaltını simgeler. Ruhsal problemleri bulunan kimselerin bu renkten uzak durması gerekmektedir, bilinçaltını olumsuz etkilemekteri. Bu rengi sık tercih eden bayanlar ; lüks ve para düşkünü, rahatlığa önem veren buna karşın çalışmaktan hoşlanmayan kişilerdir. Bu renkten hoşlanan erkekler de aynı şekilde maddiyatı herşeyin üstünde tutan dostluklar için bile bunu kriter olarak gören kişilerdir.

  SİYAH : Hırs, tutku, zıtlık ve özgüvenin temsilcisidir. Uzmanlar ede kesinlikle siyahtan kaçınmak gerektiğini savunmaktadır. Siyah rengi sık tercih eden kadırlar, hüzün ve duygu yüklü olmalarının yanında sosyal kişilerdir. Erkekler ise sert, düşünce özgürü, yaşamayı seven kişilerdir.

  BEYAZ : Renklerin en asili olan beyaz; saflığın, temizliğin, masumiyetin ve güvenin rengidir. Bu rengi sık tercih eden bayanlar saf kalpli, naif, zarif ve ilişkilerinde fedakar kimselerdir. Erkekler ise sabırlı, sakin, duygularını dışa yansıtmaktan kaçınan, asabi kimselerdir. Uzmanlar tarafından özellikle ev dekorasyonunda sık kullanılması tavsiye edilmektedir.


 

 

 

Gelen Aramalar: renkler neyi ifade eder,turuncu renk neyi ifade eder,turuncu neyi simgeler,pembe renk neyi ifade eder,siyah renk neyi ifade eder,pembe neyi ifade eder,mavi rengi neyi simgeler,mavi rengi seven kadınlar,pembe neyi simgeler,yeşil neyi simgeler

Benzer İçerikler:

13 Comments
 1. Peki sence benim rengim ne?

 2. gri :D

 3. O renk yok burada ama :) Peki o zaman grininde anlamini yazarmisin?

 4. RENKLER, RUHSAL HASTALIKLAR BAŞTA OLMAK ÜZERE DAHA BİRÇOK HASTALIKLARIN TEDAVİLERİNDE BİLE KULLANILIYOR.

 5. BENCE MOR RENGİN SAKİNLEŞRİRİCİ BİR ETKİSİ VAR STRESE BİREBİR İYİ GELİYOR.

 6. Ametist taşından almak istiyorum insan üzerindeki sinir stresi aldığı doğru ama çok pahalı Allahın taşını dünya paraya satıyorlar. El kadar taş 100 tl den başlıyor.

 7. ben giyimde siyah bej ve mavi renkleri severim ama odam kırmızı tonlarda ağırlıklı renklerin dili oldunu bilirim ve yeşil mavi renkler rahatlarıyo beni

 8. Renkler bence aşkı ve sevgiyi anlatırlar.

 9. Bazen de ise hani derler ya sen siyah ben beyaz konuşuyorum. Anlaşmazlıklar da renkler ifade edilebiliyor..

 10. Bende en çok mavi rengi beğeniyorum. Özellikleri hoşuma gitti diyebilirim..

 11. Aslında önceden en çok kırmızıyı beğenirdim ama birden o renkten soğuduğumu söyleyebilirim..

 12. Benim rengim siyah..

Leave a Reply

Read more:
ikizler-firarda
İKİZLER FİRARDA Filmi

11 Mayıs Cuma günü vizyona girecek filmler arasında bir de yerli bir yapım bulunuyor. Bu Cuma vizyona girecek filmler arasında...

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent