Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

Taş Mektep Filmi


15 Şubat  Cuma beş yeni film vizyona girdi. Bugün vizyona giren Taş Mektep filmi Sakarya Savaşı’nda şehit olan tarihi Kayseri Lisesi öğrencilerinin hikayesi anlatan gerçek hayattan alıntı bir drama filmine Kayseri Büyükşehir Belediyesi sponsor oldu. ‘Taş Mektep’ filminin galası da Kayseri’de yapıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Turgut Özal’ın mezun olduğu, Sakarya Savaşı’nda son sınıf öğrencilerinin tamamını şehit veren Kayseri Liseli öğrencilerin hikayesini gözyaşları ile izleyeceksiniz.. Dramatik bir savaş filmi olan Taş Mektep Filminde 62 genç şehidin öyküsü Taş Mektep Filmi ile beyazperdeye yansıyor.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri İçin Tıklayın


.1920-1921 yıllarında Kayseri Lisesi’nin son sınıfında okuyan 62 öğrenci milli mücadeleye katılırlar. Çünkü babaları, ağabeyleri ve tüm akrabaları Sakarya Meydan Savaşı’na katılıp şehit düşmüştür. Öğrencilerde orduya destek olmak isterler. Ancak Kurtuluş Savaşı’nın en zorlu mücadelesinin yaşandığı günlerde vatanları uğruna şehit olurlar. Mehmet ve okul arkadaşları, vatanı savunmak için cepheye gitmeye kararlıdırlar. Güzide öğretmen ise öğrencilerinin küçük yaşta olduklarını, savaşa katılamayacağını savunur. Mehmet’in Rum kızı Mina’ya olan büyük aşkı ve Tevfik yüzbaşı ile Güzide’nin sevdası kanlı savaş sırasında noktalanır.

Yönetmen: Altan Dönmez

Senaryo: Hazan Toma

Oyuncular: Orhan Kılıç, Ayça Varlıer, Feride Çetin, Can Kolukısa, Atsız Karaduman, Hazım Körmükçü, Mehmet Atay, Ümit Çırak

Gelen Aramalar: tal mektep fiminin kısa özeti

Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
nejat-isler
Nejat İşler’in yeni dizisi ‘Benim Adım Gültepe’

Sevilen oyuncu Nejat İşler yeni sezonda muhteşem bir diziyle ekranlara dönüyor. Kanal D kanalında dün yayınlanan fragmanıyla beğeni toplayan 'Benim...

Close
Google+ Yazarımız