Güncel Blog
YapayBilgi.com Tüm Hakları Saklıdır

Zeytinyağlı Pırasa Yapılışı


Pırasa en güzel kış yemeklerinden birisidir. Kışın da Pırasa, kereviz, yer elması ve ıspanak gibi Zeytinyağlı yemekler yapılır. Zeytinyağlı Pırasanın kalorisi oldukça düşüktür. O nedenle diyet yapanların, perhiz yapan hastalarında yemesi gereken bir yemektir. Zeytinyağlı Pırasanın tercihe göre beyaz pişirilmesi makbuldur. Ama bazıları salça ilave ederek renkli de pişirir. Zeytinyağlı Pırasaya limon yerine portakal suyu ilave edilirse lezzeti daha da artar.

Malzemeler: 

1/2 çay bardağı sıvıyağ

2 havuç

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemleri İçin Tıklayın


1/2 kg pırasa

2 su bardağı kaynamış su

1/2 çay bardağı pirinç (ayıklanmış ve yıkanmış)

1 limon yada portakal suyu

Zeytinyağlı Pırasa Hazırlanışı:

Pırasalar ayıklanır, yıkanır. 3-4cm uzunlukta kesilir. Yıkanmış, üzeri hafifçe kazınmış ve yarım ay şeklinde doğranmış havuçlarla birlikte tencereye konur, sıvıyağı eklenir. Renkleri dönünceye kadar kavrulur. Tuz ilave edildikten sonra 2 su bardağı sıcak su, şeker ve 1/2 limonun suyu ilave edilip pişmeye bırakılır. Suyunu çekip pişince söndürülür. Soğuk servis yapılır. Afiyet olsun.

Not: limonu 2 bardak suyu koyarken de ekleyebilirsiniz. Bu sayede yemek daha lezzetli olur ama pişme süresi uzar. Ama portakal suyu koyacaksanız pişme sırasında ilave edin.

Benzer İçerikler:

Leave a Reply

Read more:
yenidunyanin-faydalari-nelerdir-2
Yeni Dünya meyvesinin yararları

Malta eriği olarak da bilinen yeni dünya, bahardan yaz ayarlına kadar yetişen sağlık deposu bir meyvedir. Mayhoş tadı olan yenidünyanın...

Close
Google+ Yazarımız
piratebay,pirate bay,pirate,bay,torrents,free,free software,software,torrents,free torrents,free porn,porn torrents,torrent